Popis akce
MOUNT KIMBIE
ANIMAL COLLECTIVE (US)
Permanentka na dva koncerty

Praha, MeetFactory, Ke sklárně 15

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší akci:


Informace o akci:

PERMANENTKA NA DVA KONCERTY

21. 5. 2011 MOUNT KIMBIE
Education je nová série klubových nocí, na které se budou představovat vyhlášení interpreti nezávislé scény společně s nadějnými domácími tvůrci. Záměrem je prezentovat českému publiku nové hudební trendy a poukázat na lokální autory, kteří s nimi dokáží držet krok.

Na první akci vystoupí jako hlavní hvězdy anglické duo Mount Kimbie, které dohromady splétá vlivy dubstepu, rocku, hip-hopu, ambientu a dalších stylů a tvoří naprosto originální hudební směs, kterou oceňují jak kritici, tak hudební fanoušci, kteří vyhledávají chytrou taneční hudbu plnou emocí. Mount Kimbie tvoří mladí Angličané Dominic Maker a Kai Campos, kteří se seznámili na jedné z londýnských univerzit. Jejich zalíbení v hip-hopu a kytarové scéně a následné dubstepové zjevení dalo vzniknout zajímavé zvukové koláži, která si okamžitě vysloužila nálepku novátorská. Jejich první singl Maybes vyšel na respektovaném vydavatelství Hotflush a stejnojmenná skladba se stala britskou nezávislou hymnou roku 2009, o které psali recenzenti jako o „skvostném artefaktu z budoucnosti“. Následovalo stejně úspěšné EP Sketch On Glass a remixy pro vycházející hvězdy kytarové scény jako The XX nebo Foals. V průběhu roku 2010 pak konečně vyšlo jejich očekávané album Crooks&Lovers, na kterém zúročili nabyté zkušenosti a definitivně se zařadili mezi nejdůležitější postavy britské nezávislé scény. Respektované hudební servery a periodika řadilajejich rozmanité a zvukově bohaté CD mezi nejlepší desky roku a Mount Kimbie se ocitli ve společnosti jmen jako Flying Lotus, Caribou, Burial, Swans nebo Charlotte Gainsbourg.

Premiérové vystoupení Mount Kimbie v Čechách podpoří také čerstvý vítěz hudební ceny Anděl v oblasti elektronické hudby Kubatko a mladý dubstepový producent SubjectLost, který se pohybuje na hranicích dubstepu a IDM.


22.5.2011 ANIMAL COLLECTIVE (US)

Animal Collective se vracejí do Prahy!

Po třech letech bude zbožňovaný americký indie spolek Animal Collective nečekaně hrát v Praze. Po tom, co polský promotér zrušil dva koncerty jejich právě probíhajícího evropského turné jim smíchovská MeetFactory nabízí „náhradní“ termín: neděle 22. května 2011 v MeetFactory! Společně s Animal Collective vystoupí Teengirl Fantasy.


Více informací: www.meetfactory.cz
Vytisknout informace  

©TICKETSTREAM. Všechna práva vyhrazena.
O TICKETSTREAM | Ochrana osobních údajů v síti Ticketstream | Kontaktujte nás | Pravidla a podmínky. Časté dotazy |