Popis akce
D2
D2 - Czech Tour 2010
Support: Natural (CZ)

Praha, Baráčnická rychta, Tržiště 555/23

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší akci:


Informace o akci:
Bulharska rocková špička D2 poprvé v Praze!
D2 jsou momentální rocková špička Bulharska a ve své domovině patří k nejúspěšnějším kapelám tohoto žánru, s přehledem válcují domácí hitparády a posbírali již nespočet cen.

Jejich album D2 –2002 pouze za jeden rok dosáhlo prodeje 63 000 kusů a jejich debut Ledeno momiche (2000) s více než 150 000 prodaných kusů je vůbec nejprodávanější deskou za posledních deset let v Bulharsku.

Nové zkušenosti D2 sbírají i za hranicemi, např. v Londýně, kde hráli v roce 2002 či ve Vídni v roce 2004. V souvislosti s nadcházejícím mistrovstvím světa ve fotbale si můžeme všímnout i jedné zajímavosti: v roce 2004 byla kapela vybrána, aby složila oficiální song bulharského fotbalového týmu.

V květnu roku 2005 D2 vyměnili zpěváka a přestali spolupracovat s Dičem Christovem. Nahradil ho Dejan Kamenov, kterého D2 objevili v televizní reality show Star Academy a následně ho pozvali na casting.

S nástupem Dejana D2 radikálně změnili hudební orientaci, značně přitvrdili a stylově se orientovali na alternativní rockový zvuk v duchu kapel jako Foo Fighters, Audioslave či Pearl Jam. V roce 2006 natočili v Americe album s názvem 6 a potvrdili svoji pozici. Zároveň kapela jasně deklarovala, že svou hudbou tentokrát míří i do světa. Na festivalu Rock´n Coke v Istanbulu D2 sklidili ovace 80 000 lidí na hlavní scéně, kde hráli před Linkin Park a Kaiser Chiefs a bohatě zúročili své zkušenosti z mnoha festivalů v Evropě jako Pepsi Siged v Maďarsku či Exit v Srbsku.

D2 představí svojí energickou rockovou hudbu poprvé v Praze 1.července v klubu Baráčnická rychta a jako hosta večera uvítají českou kapelu Natural.Více informací: www.muzikus.cz
Vytisknout informace  
D2

©TICKETSTREAM. Všechna práva vyhrazena.
O TICKETSTREAM | Ochrana osobních údajů v síti Ticketstream | Kontaktujte nás | Pravidla a podmínky. Časté dotazy |