Popis akce
CARIBOU
Praha, MeetFactory, Ke sklárně 15

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší akci:


Informace o akci:

Caribou přijede do Prahy s novou desku Swim

Kanadský multiinstrumentalista a skladatel Dan Snaith, dříve známý pod názvem Manitoba, se po dvou letech vrací do Prahy s aktuálním albem Swim, které vychází v dubnu. Caribou s kapelou vystoupí v pondělí 21. června 2010 v pražské MeetFactory.

Původně ontarijský hudebník Dan Snaith produkuje svoji hudbu už přes deset let. Na dlouhohrajícím debutu „Start Breaking My Heart“ (2001) se hudebně hledal ve stylech jako IDM nebo downtempo, na následující nahrávce „Up In Flames“ (2003) už ale jasně nastolil svůj současný styl míchání analogových synťáků, frenetických perkusí a elektroniky. Obě desky vyšly ještě pod hlavičkou Manitoba, které se díky soudnímu sporu musel v roce 2004 vzdát. Nebylo ale vše ztraceno, pod novým jménem Caribou vydal dvě úspěšné alba „The Milk of Human Kindness“ (2005) a hlavně ceněné „Andorra“ (2007) se kterým se poprvé představil i pražskému publiku.

Letos v dubnu mu vyjde nový materiál s názvem „Swim“. Nová deska je přístupnější a popovější, charakteristický zvonivý psychedelický zvuk a magická repetitivnost ale zůstávají. Sám to charakterizuje jako „taneční hudbu, která zní jako tvořená z vody místo kovových sloučenin, které jsou slyšet ve většině tanečních věcí“.

Koncert je součástí klubové série Bohemian Like You, která za více než dva roky své existence přivezla pražskému publiku mj. The xx, Why?, The Black Lips nebo HEALTH. Dalšími kapelami naplánovanými na jaro 2010 jsou „horníci psychedelické historie“ Fuck Buttons se zasněnými A Sunny Day in Glasgow (3. května, MeetFactory) nebo dirty rock’n’rolloví Izraele Monotonix z Izraele (23. května, MeetFactory), nejbližším koncertem budou noise-rockoví Times New Viking (2. dubna v klubu 007).


Více informací: www.myspace.com/bohemianlikeyounight
Vytisknout informace  

©TICKETSTREAM. Všechna práva vyhrazena.
O TICKETSTREAM | Ochrana osobních údajů v síti Ticketstream | Kontaktujte nás | Pravidla a podmínky. Časté dotazy |