Popis akce
THE HERBALISER (UK)
Praha, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší akci:


Informace o akci:

The Herbaliser - založeni Ollie Teebou a Jake Wherrym již na začátku 90tých let, jsou jedním z nejvíc pro hip – hop orientovaným uskupením na obsáhlém Ninja Tune seznamu tzv. „sample – based pocket – funkovek“. Kombinace svěžesti, středně pulsujícího beatu, dobře zvolených jazz a funk postupech, občasných scratchů, originálního stylu rapu – Herbaliser prostě staví spojující most mezi tou odvrácenou stranou instrumentálního hip – hopu a londýnskou nu skul. Na rozdíl od dalších velkých jmen vzejitých z londýnské větve acid house revoluce vedou jejich kořeny k americkému jazzu a funku (Roy Avers, Johnny Pate, Ramsey Levis) stejně jako k old – school hip – hopu (specielně té New Yorské školy Grandmixer D.ST, Sugarhill, Jungle Brother). Oba dva pocházejí z jižního Londýna, kde v Jakeově chudinkém studiu vytvořili pár prvních tracků, které následně předali přesně těm správným lidem – pánům z Coldcut. Netrvalo dlouho a byli upsáni Ninja Tune, kde hned začerstva vydali debutní desku „Remedies“, která si získala velkou pozornost jak pro ně, ale především pro label Ninja Tune. Následovaly další úspěšná alba „Blow your Headphones“ a „Very Mercenary“, kde najdeme žánrové přesahy z jejich základního hip-hopu až do trip-hopu, heavy – acid jazzu…Remixů se ujali jejich kolegové jako DJ Food, Raw Stylus, až po vůdce labelu Cold Cut, jejichž remix „Atomic Moog“ dosáhl no.1 v UK singles chart!

Světoběžníci a oblíbenci Madonny!
The Herbaliser band pak absolvovali náročné turné po 21 zemích, které obsahovalo na 350 vystoupení včetně takových bonbónků jako Glastonbury Festival, Montreal Jazz Festival, Paleo Festival, Axiom Beach Festival, Montreaux, Drum Rhythm, Essential. Plni inspirace se pak zavřeli do studia, aby zremixovali třeba Push Button Objects, vypomáhali na soundtracku Odeon Pictures’ "Pimp Of The Year", nahrávali a kompilovali hudbu pro EA Sports Playstation hru „NBA Street“ a přispěli hudbou do filmu Guye Ritchieho „Snatch“ (Madonna Guye upozornila na jejich potenciál!).

Hip hop jinak…?
Až poté se vrátili ke „svému byznisu“ a nahráli asi zatím nejambicióznější album ‘Something wicked this way dones“. Hlavní myšlenkou alba bylo zkombinovat co nejvíce jejich živý sound s práci ve studiu, čímž chtěli reagovat na časté ohlasy:“Proč že znějí tak rozdílně živě a na desce?“. Spolupracovali třeba se všemi blízkými, která potkali za ta léta: Raaka Iriscience (Dilated Peoples), MF Doom (dříve KMD), Blade, Seaming To, Wildflower, Gorillaz, Phi Life Cypher… Jak sami říkají:“ Cítíme, že toto je hudební vrchol toho, kam jsme zatím schopni dosáhnout. Nebuďte rozrušeni, toto je hip hop dělaný prostě jinak. Stejný, ale dělán jinak:). Věříme, že ty tuny materiálu, co jsme udělali živě, se stále slučuje s naší na samplech založenou ideou a lidi ocení ten fakt, že to bylo dělaný živě v našem pokoji v Twickenhamu…“ Dle ohlasů se povedlo více než skvěle…Jake & Ollie v djském setu vám ukáží svoji vizi hudby, která má čím dál tím víc fanoušků po celém světě!Více informací: www.musicbar.cz
Vytisknout informace  

©TICKETSTREAM. Všechna práva vyhrazena.
O TICKETSTREAM | Ochrana osobních údajů v síti Ticketstream | Kontaktujte nás | Pravidla a podmínky. Časté dotazy |