Popis akce
ALPHAVILLE
Komorní předvánoční koncert

Praha, Lidový dům Kbely, Toužimská 244

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší akci:


Informace o akci:

Kapela Alphaville byla založena v roce 1982 v západním Berlíně a tvořili ji Bernhard Lloyd (bicí, klávesy), Marian Gold (zpěv) a Frank Mertens, kterého ovšem v roce 1985 vystřídal Rick Echolette (klávesy, kytara, baskytara). Tento klávesista skupinu opustil před albem „Salvation“ (1997). Z původní sestavy zůstal už pouze zpěvák Marian, v současnosti v kapele působí klávesista Rainer Bloss a Martin Lister.

Alphaville původně experimentovali s jevištním projevem, od r. 1984 se však přiklonili k popu. Skupinu můžeme zařadit do žánru new wave, což je styl propojující hudební postupy ze stylů jako punk rock, glam rock, disco a dalších s elektronikou. Byli také ovlivněni synthpopem, mezi jehož významné představitele patřily skupiny jako Depeche Mode, Erasure, A-ha, Pet Shop Boys, OMD, New Order, Bronski Beat, Modern Talking, Ultravox a další. Dominantní postavení v synthpopu má syntezátor (též syntetizátor), který skladbám dodává typický „klávesový“ zvuk.

S prvním hitovým albem přišli již v roce 1984, kdy vydali album „Forever Young“. Z něho pocházejí zmíněné skladby „Big In Japan“, „Forever Young“ a také „Sounds Like A Melody“. O 2 roky později vychází druhá, neméně úspěšná deska „Afternoons in Utopia“ s hitovým singlem „Dance with me“ a v roce 1989 „syntezátorové“ album „The breathtaking blue“. S deskou „Prostitute“ z roku 1994 se posunuli do rockovější polohy, diskografii doplňuje album „Salvation“ (1997) a remixové „Forever Pop“ (2001). Z vydaných kompilací bývá za nejlepší označována ta z počátku 90.let nazvaná „First Harvest 1984 – 1992“. Z dalších jmenujme např. „Dreamspaces“ (konec 90.let) a „Crazyshow“ (2003) a nesmíme opomenout jediné živé album „Stark naked and absolutely live“.

V Česku se představili vloni v prosinci na koncertě na pražském Žofíně. Letos naši republiku navštívili znovu a vystoupili 16.8. na festivalu Beskydy Sound. Kapele aplaudovalo okolo 6000 lidí a magickou atmosféru dokreslovalo i zatmění měsíce, které vrcholilo právě při jejich koncertu.


Více informací: www.lidovydum.cz
Vytisknout informace  

©TICKETSTREAM. Všechna práva vyhrazena.
O TICKETSTREAM | Ochrana osobních údajů v síti Ticketstream | Kontaktujte nás | Pravidla a podmínky. Časté dotazy |