Popis akce
OUT OF HOME 2008
2. ročník hudebního festivalu
FUN DA MENTAL (UK) a mnoho dalších...

Praha, Areál Štvanice, Ostrov Štvanice

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší akci:


Informace o akci:
V sobotu 17. května se uskuteční již druhý ročník hudebně-sportovního festivalu Out of Home 2008 zaměřeného na podporu integrace dětí z dětských domovů do společnosti. Headlinerem festivalu, který se letos koná na pražském ostrově Štvanice, bude britska world danceová kapela Fun da Mental, z dalších interpretů vystoupí například Iva Frühlingová, Lenka Dusilová či kapely Gipsy.cz, Roe-Deer, Southpaw, Eggnoise, Post It a Tempramento. Kapela Gipsy.cz navíc na hlavním pódiu festivalu pokřtí svou novou desku. Hudební části festivalu bude předcházet sportovní klání pro děti z dětských domovů, které proběhne v dopoledních hodinách areálu AC Sparta Praha. Organizátoři počítají s účastí 250 dětí z dětských domovů z celé republiky.

Festival Out of Home se od ostatních akcí svého druhu liší podstatnou skutečností – výtěžek z akce bude věnován na konto projektů o.p.s.
Rozmarýna. „Rozmarýnu jsme vybrali a oslovili z toho důvodu, že jde o velmi sympatické a činorodé sdružení, které má snahu řešit daný problém a věnuje se integraci dětí z dětských domovů do společnosti velmi seriózně a na profesionální úrovni," říká organizátorka festivalu Out of Home Klára Chábová.
Organizátoři festivalu se spolu s členy o.p.s. Rozmarýna zúčastňují celoročních výjezdů do dětských domovů, kam vozí dětem víkendové programy a tráví s nimi volný čas. „Součástí letošní výjezdové kampaně jsou také diskuse s dětmi ve věku 15 až 18 let, na kterých jim představujeme různé profese, jako je barman, kadeřník či umělecký kovář. Při výběru profese je potřeba stát na zemi, umět ohodnotit své schopnosti. Ne každý může být modelka, nebo herec. Je dobré, když se v dětech posiluje sebevědomí, ale na druhou stranu je potřeba, aby poznaly realitu,“ doplňuje koordinátorka výjezdů Markéta Smetanová z týmu Out of Home. „S dětmi si na výjezdech o jejich budoucnosti povídáme, sdělujeme jim životní zkušenosti a snažíme se jim poradit. Na závěr pak vyplňují dotazník týkající se jejich představ o životě, který budou muset žít, až opustí dětský domov," dodává Smetanová. Dotazník bude zpracován do ucelené publikace, kterou organizátoři festivalu a členové o.p.s. Rozmarýna v brzké době představí odborné veřejnosti a politikům. Festival Out of Home slouží především jako komunikační nástroj problému integrace dětí, sami organizátoři se pak snaží děti z domovů do jeho organizace zapojovat.


Více informací: www.mimodomov.cz
Vytisknout informace  

©TICKETSTREAM. Všechna práva vyhrazena.
O TICKETSTREAM | Ochrana osobních údajů v síti Ticketstream | Kontaktujte nás | Pravidla a podmínky. Časté dotazy |